
En av disse gikk helt til topps på treningøktene i januar
Tre spillere endte på like mange poeng i den interne konkurransen KIL har på treningsøktene. Men bare én av dem kunne feire seieren til slutt. Video
På nær sagt hver fotballøkt er det en spillsekvens, der laget som vinner får et seierspoeng. Det samles opp og det kåres ukesvinnere, månedsvinnere og årsvinnere.
I januar endte Jesper Grundt, Andreas Dybevik og Armand Øverby alle på syv poeng, men etter en utslagsrunde var det Dybevik som "vant" januar i den interne konkurransen.
Både Grundt og Dybevik mener ordningen har noe for seg.
- Ja, det gir litt ekstra tenning på spilløktene, og det har vi merket. Det har vært god kvalitet, så jeg tror det er fornuftig at vi har det, sier Dybevik.
Duoen er for øvrig samstemte om at hardt arbeid ligger til grunn for at de endte øverst.
Se hva de har å si om konkurransen, resultatet til Øverby og treningskampen mot Eidsvold Turn her:
PS! Neste treningskamp er allerede førstkommende lørdag, klokken 14:00. Strømmen gjester Gjemselund.